איך יונדאי הצליחה להגדיל את יחס ההמרה ב-62%?

יונדאי, הענק המכוניות הקוריאני, לא רק מייצר מכוניות מהונדסות המיטב , אלא  גם מנהל  אסטרטגיה מהונדסת  מקוונת ברשת האינטרנט. בשוק ההולנדי,  הם שכרו את אחד השותפים המוסמכים, כדי לייעל את יחס המרה בעמוד הראשי של אתר הבית שלהם. סוכנות לשיווק באינטרנט המתמחה בשיווק מקוון מונחה תוצאה, בחרה באופטימיזציית אתר חזותית לבדיקות יעילות ואופטימיזציה של אתר יונדאי הולנד Hyundai.nl

לצורך הבנת התהליך שבוצע,  חברת יונדאי  סקרה את השימוש שנעשה על ידי חברת השיווק, בכלי אופטימיזציה ויזואלי כדי להגדיל את שיעור המרה והתוצאה עלייה של 62% באתר חברת יונדאי בהולנד.

מקרה לדוגמה: שימוש בבדיקה מרובת משתנים כדי להגדיל את יחס ההמרה

באתר יונדאי נמצאים דפי נחיתה לכל דגמי המכוניות, שבו מבקרים יכולים לבקש נסיעת מבחן או להוריד את עלון ההסבר וההדגמה לדגם המבוקש. דפי נחיתה אלו בעיקר מקבלים תנועה מאתרי מסעות פרסום בתשלום (אבל לעיתים מקבלים  קצת תנועה ישירה , כמו גם הפניה  ממקדמי  אתרים מקצועיים). בחברת יונדאי  רצו להפיק את המרב משטף תנועה זו ומכאן נוצרה שותפות עם חברת השיווק לביצוע בדיקה רבת משתנים בכל דפי דגמי המכוניות שיונדאי מייצרת.

לשם ביצוע המשימה נקבעו מספר מטרות לבדיקה זו, על מנת ליישם אופטימיזציה מקסימלית:

  • מטרה העיקרית הייתה עלון הסבר ו / או בקשה לנסיעת מבחן
  • מטרה המשנית הייתה מעבר בקליק מדף המכונית לצעד הראשון של המשפך
  • כאמצעי לבדיקת התקשרות סימון  ההופכי של שיעור נטישה  שנמדד אף גורם זה
  • מדוע נדרשת בדיקה מרובות משתנים?

ההבדל העיקרי בין בדיקת A / B ובדיקות מרובות משתנים הוא כאשר במסגרת בדיקת A / B של שינויים, נערכת בדיקה בווריאציה אחת ואילו בבדיקה מרובה משתנים, בכל שינוי שאתה עושה נוצרת וריאציה חדשה האמורה להיבדק. לכן, בדיקה מרובה משתנים שימושית, תאפשר לדעת מהו יחס  ההמרה המקסימלי של כל דף באתר, וכך תדע בדיוק,  אילו שינויים נדרשים העשויים להשפיע  על שיעורי ההמרה ואילו לא.

בדפי הנחיתה של דגמי כלי הרכב של יונדאי קיימים הרבה אלמנטים שונים (כותרת מכונית, חזות הרכב, תיאור, המלצות, וכו '). בהתאם לזאת  היה זה חיוני ליישם בדיקה מרובה משתנים, על מנת להבין אילו אלמנטים ישפיעו על ההחלטה של ה​​מבקר באתר, המעוניין להגיש בקשה לנסיעת מבחן או להוריד עלון.

מה נבדק?

חברת המדידה  הכינה בדיקה מרובה משתנים והחליטה ליצור וריאציות חדשות נוספות בקטעי דף האתר:

טקסט (SEO הידידותי) החדש לעומת שליטה: ההשערה הייתה שאם הם משנים את הטקסט הרגיל שלהם לטקסט ידידותי מבוסס  seo ובמידה ושינוי זה לא ישפיע לרעה על יחס המרה, אזי ניתן יהיה להשתמש בטקסט ידידותי זה, ולנצלו לקידום ואופטימיזציה של האתר באמצעות שיטות קידום  אתרים ידועות.

הכנסת לחצנים מודגשים המשמשים לקריאה נוספת, מעודדים את המבקר באתר, ליזום פעולה כגון בקשה לנסיעת מבחן וכדומה, מול בדיקת פעולה זו ללא שימוש בלחצנים מובלטים ומודגשים לשם השגת מטרה זו. ההשערה הראשונית הייתה, שקריאה נוספת לפעולה באמצעות לחצנים מודגשים, תביא  לפעולה הרצויה מצד הגולש.

הצבת תמונה גדולה וברורה  של דגם המכונית לעומת תמונות ממוזערות: ההשערה הנבדקת הייתה שתמונה גדולה תזרז את קבלת החלטת הגולש באתר להגיע לדף המיוחל ולאפשר לו קבלת ביטחון שהוא נמצא בדף המחיתה הרצוי מבחינתו.

לסיכום נוצרו  8 שילובים (3 חלקים, 2 וריאציות כל = 2 * 2 * 2) בדפי האתר לשם בדיקה רבת משתנים.

שאלה מתבקשת – איזו וריאציה הייתה היעילה ביותר?

התוצאות של בדיקה רבת משתנים  היו פנומנליות. אחת מהווריאציות האלה הגדילה  את שיעור המרה (בקשה לנסיעת מבחן או עלון) ב- 62%. וחלה עלייה מדהימה של 208% בשיעור הקליקים (שלב 1 עד שלב 2). מתוך  סך שמונה שילובים, ניתן לנחש איזו ווריאציה הגדילה  את יחס ההמרה בצורה המרבית?

ובכן, התשובה היא שילוב של  טקסט  ידידותי שעבר אופטימיזציה לקידום אתרים, ובנוסף הוספת כפתורים נוספים ותמונות גדולות יותר עשו את ההבדל. זה מדהים כיצד חברת השיווק האינטרנטי מיקדה את כל שלושת השינויים לשם מקסום יחס ההמרה.

התוצאות של בדיקה רבת משתנים היו כל כך מדהימות, כך שדף האתר המשופר זכה בפרס כסף בתחרות פרסי WhichTestWon awards השנתית!

הפקת לקחים משימוש באופטימיזציה ויזואלית של אתרי אינטרנט

חברת השיווק האינטרנטי השתמשה  במספר שיטות מחקר שהצטברו עם השנים, אשר תרמו לניסיון המצטבר של החברה, עד להגעה לתוצאות המוצלחות, כפי שבא לכדי ביטוי,  בדוגמא זו של אתר יונדאי (הכנסת תמונות גדולות יותר, קריאה ברורה, לחצני פעולה, וכו '). בדיקה זו, מוכיחה כי ביצוע בדיקה רבת משתנים  נכונה, עשויה להניב שיטות עבודה יעילות. בדוגמא זו הכנסת טקסט משופר באמצעות  SEO,  עלול היה להקטין את יחס המרות שבא על חשבון הגברת תנועה נוספת לאתר. אולם, יחד עם זאת, התברר שהשימוש בבדיקה רבת משתנים או בדיקת א/ב פתרה דילמה זו, בקלות יתרה. חברת השיווק האינטרנטי,  הגיבה על הצלחת כלי אופטימיזציה ויזואלית של אתרי אינטרנט, באומרה כך:

השימוש בכלי אופטימיזציית אתרים חזותית, היה בעלת ערך עליון עבורנו, כסוכנות  לקידום אתרים זה איפשר לנו ליצור  וריאציות משלנו, וליישם בדיקות מגוונות על קבוצה של דפים ולבדוק מטרות שונות בעת ובעונה אחת. בנוסף, השימוש ב Analytics plug-in היה מועיל מאוד בניתוח מידע, לצורך קביעת מטרות פילוח.

מקרה זה מהווה דוגמה מצוינת, לאופן שבו חברה גדולה (כגון יונדאי) עובדת עם סוכנות שיווק אינטרנטי לשם אופטימיזציה של האתר. חברת השיווק השתמשה בכלי אופטימיזציה ויזואלית ,בעזרת שימוש בבדיקה מרובת משתנים, לשם הגדלת יחס המרה, כגון בקשות לנסיעת מבחן ובקשות להורדת עלון הסבר.  אם זה עובד עבור יונדאי, זה יכול לעבוד גם בשבילך!

אהבתם את המאמר? נשמח אם תשתפו אותו

שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב twitter
Share on Twitter
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin
שיתוף ב pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה