הרגל 2: להיות אותנטיים – "מותג על" באונליין לא זז בלעדיו!

ההרגל השני ואחד המשמעותיים ביותר בקרב מותגי על, להיות אותנטיים.

התחרות בעולם הדיגיטלי מתרחבת, היום מותגים מתמודדים עם מותגים מתחרים ובנוסף הם אמורים להתחרות עם תוכן אותנטי שנוצר על ידי מיליוני צרכנים בכל יום באמצעות המדיה החברתית.

איכות התוכן של הצרכנים משתפרת כל יום, וזאת בנוסף לשימוש מגוון ורחב של ערוצים ופלטפורמות שעוזרים לצמצם את הפער בין תוכן מקצועי ותוכן הנוצר על ידי חובבנים.

מה זה אומר להיות אותנטי?

מותגים אותנטיים יוצרים קשר עם צרכנים ברמה הרגשית, מתחברים אל הסיפור האישי של הלקוחות עם המותג וממשקים את האידיאלים של המותג שנוצר בעקבותיו.

בסופו של דבר, אותנטיות לא יכולה להיות מזויפת: זה שילוב מושלם של מטרה ופעולה, מה שאומר שדרושה נקיטת עמדה למשהו ערכי מעבר למכירה, ולאחר מכן נקיטת פעולות כדי להוכיח את זה. אם המותג והאנשים שמאחוריו לא באמת מאמינים בדרך ובמאבק של המותג, צרכנים ידעו את זה בזמן והתוצאה היא שינוי הרגלי הקנייה שלהם בהתאם.

מדוע זה משנה?

ב-YouTube, או כל ערוץ חברתי לצורך העניין, יש דרך נוספת לראות עולם שלם מעבר למה שיש למותגים להציע –פנלים לדיון בסגנון תכנית אירוח שנעשו על ידי גולשים יצירתיים בסלון או לוידאו iPhone של אדם שמציג את צעדי ההליכה הראשונים של הנכד שלו שמתפרסם בפייסבוק.

אנחנו כמשווקי מותגים אמורים לשים לב לתוכן זה, בין אם היה זה חובבני או לא, כדי למצוא את מה שעושה פוסט או וידאו לצפייה לצופים בו. בכל הנוגע לפלטפורמות חברתיות, אף אחד לא רוצה להיות חבר של מישהו שמשגר ללא הפסקה הודעות על מקום עבודתו ומסגרת חייו והדבר נכון גם עבור מותגים, חברות שמפרסמות קידום אחרי הקידום למותג עלולים למצוא את בסיס המעריצים שלהם הולך ופוחת עם הזמן.

המפתח הוא למצוא משהו אוניברסלי ואמיתי מתחת לבסיס המוצר של המותג לכן יש לשאוף וליצור תוכן שמעורר את האידיאלים האלה. סוג זה של תוכן כזה יצליח הרבה יותר להתחבר ולעסוק עם קהלים חדשים ובסופו של דבר למכור את המוצר המקודם.

לדוגמא, חברת משקאות האנרגיה Red Bull ("מותג על") יוצרת אמון צרכני באופן קיצוני. עם דגש על השראת הקהל עם מהותו של המותג ומקפידה לא לדחוף את המוצר, Red Bull יוצר קשרים אותנטיים עם הצרכנים שלה. צרכנים אלו מונחים להזדהות עם הדימוי של המותג ולשתף את התשוקה של המותג – כאשר המטרה היא הפיכת לקוחות לאוהדים נאמנים ואת משקה אנרגיה לסמל של אורח החיים האנרגטיים של האוהדים שלהם.

דוגמה מצוינת של פילוסופיה זו, היא הפעלול סטרטוס רד בול, שבו פעלולן נועז ומקצועי קפץ ממרומי הסטרטוספירה בנפילה חופשית מגובה 128,000 רגל לכדור הארץ. יותר מ -8 מיליון בני אדם צפו בשידור חי, ועד כה נחשפו יותר מ -40 מיליון צפיות בוידאו ב-YouTube.

להלן שלושה מפתחות כדי לייצר תקשורת אותנטית.

1. אנחנו חייבים לעשות חשבון נפש, כשמדובר בסוגי תוכן שאנחנו משתפים. להתבונן עמוק יותר מאשר קידום המכירות של מוצר או המידע המופץ עליו. לחשוב על ערכי הליבה של המותג ואמיתות החברה שעליו מבוסס המותג. בסופו של דבר, אלה הם התכונות שיהפכו את המותג שלנו למזוהה ברמה החברתית.

2. לחשוב בגדול. בני אדם לוקחים סיכונים -ומותגים יכולים לקחת בהתאם. מאמצים שאפתנים הפכו דבר שבשגרה במדיה חברתיים מפעלולי Red Bull הקוראים תיגר על המוות ועד יצירת סדרת תוכן בזמן אמת כמו פרסומת של Old Spice של "איש הגבר שלך יכול להריח כמוהו " ו " הבייקון האמריקאי הגדול " של אוסקר מאייר,

מותגים כיום מותחים את הגבולות של השיווק יותר ויותר. ניצול הקשבה חברתית לפני ניסוי סוגים שונים של מסעות פרסום אלה יכולים ללמד על סיכונים חבויים וגילוי הפוטנציאל ובמקביל זיהוי החסרונות, לפני התחלת העבודה, ובכך לשפר את סיכויי ההצלחה.

3. להיות עקבי. מומלץ לשמור על טון חברתי עקבי ועל קול אסתטי לאורך כל מאמצי התוכן וזאת על מנת לוודא שטבעו האמיתי של המותג נתפס כאישי ואותנטי, לא משנה באיזה פורמט אנו עושים שימוש. משווקים כבר מצייתים להנחיות המותג במשך שנים, אך עם שפע של אמצעי תקשורת אקטואליים ופורמטי תוכן חדשים כגון פייסבוק לעומת הסתפקות בהכנסת קישור GIF Tumblr , הדבר הופך להיות יותר מורכב, מה שמחייב התייחסות חדשה למדיום הנוצר וניצולו בהתאם.

אהבתם את המאמר? נשמח אם תשתפו אותו

שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב twitter
Share on Twitter
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin
שיתוף ב pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

דילוג לתוכן