שיווק B2B מקרה מבחן, דוגמה מושלמת לחברה שמצליחה לעודד נאמנות לקוחות באמצעות תוכן ממוקד.

היכולת להזניק את המכירות באמצעות שימוש יעיל בכלים דיגיטליים.

 

בזירת הB2B  אנו לעיתים קרובות עוסקים במוצרים שהם בבסיסם סחורות. לכן השאלה הגדולה היא כיצד לבדל בינך לבין מתחריך, במונחים של יתרונות יחסיים בולטים.

האפשרות להצהיר שהמוצר שלנו טוב יותר אינו מספיק למשימה. אין זה משנה עד כמה הלוגו יהיה מתוחכם ומסע הפרסום מבריק, כל אלה לא יעזרו למוצר. הדרך היחידה היא אסטרטגיית שיווק ייחודית בנישה שתבדל אותך מהשאר.

דוגמה משלמת  לשיווק B2B ממוקד המצליח לבנות ולייצר ביקושים רבים אצל הקהל הסופי, למרות שהמכירה נעשית B2B בלבד. חברת Vic Firth המייצרת מקלות לתופים.

ישנן הרבה חברות המייצרות מקלות לתופים ולכולן יש מגוון מרשים של גודל מקלות ,מודל סוג עץ וגימור של המוצר הסופי. כל אחת מהחברות גייסה אף היא אמן מפורסם לקידום המכירות. אז מה בעצם מבדיל בין כל החברות?

לא הרבה בעצם, הכל תלוי בהעדפה אישית. אזי נשאלת השאלה מה מייחד את חברת Vic Firth. ייחודה הוא בשיווק B2B ממוקד לנישה שהחברה בחרה והם המתופפים עצמם.

החברת כל הזמן שוקדת על שיפור האתר שלה לא באמצעות תצוגת המקלות, אלא בתוכן שמתופפים רוצים לחוות. היא עושה שימוש יעיל באמצעות סרטי הדרכה לתיפוף וראיונות עם מתופפים המובילים בעולם. הם פיתחו גם אפליקציה המותאמת לניידים לאתר האינטרנט שלהם. הצלחתם המרשימה ביותר היא בערוץ      YouTubeשלהם. בערוץ יש 125 אלף מנויים ו32.5 מיליון צפיות .זהו זרם תדיר של מתעניינים בתיפוף ההופך את החברה לייחודית בתחומה .ערוץ נוסף הוא facebook בו פתוחים ערוצי הוידאו  לצפיה וכוללים 900 אלף מנויים המסוגלים להעלות לרשת דוגמאות נגינה בתיפוף ומסרים אחרים הקשורים לענף. בנוסף הם מפעילים ערוץ Instegram הכולל 106 אלף מנויים ומאפשר העלאה של קטעי וידאו בני 15 שניות וקריאה להשתתפות ביצירת מוזיקה.

שיווק B2B
שיווק B2B

שימו לב, להשקעה הרחבה במשאבים דיגיטליים ובפיתוח קהילות אצל הלקוח הסופי, למרות שלא נין לרכוש אצלה ישירות את המוצר, כלומר קהל היעד של החברה הוא B2B, באמצעות יצירת הביקושים אצל הלקוח הסופי, מצליחה Vic Firth לחזק אסטרטגיתאת מעמדה אצל קהל היעד שלה (B2B)  ולייצר יתרון יחסי משמותי על פני המתחרים.

כאחד שעוקב אחר הפעילות והאסטרטגיה הדיגיטלית של האתר, מצאתי שיכולת שלהם לייצר סרטונים איכותיים באורך של דקה מאפשר לכלאחד למצא זמן ולהקדיש דקה ביום לשם צפיה בסרטון חדש. הם השקיעו רבות על מנת ליצור תחושה בקרב מעריצים רבים של האתר והחברה ,תופעה זו מקדמת אמינות המוצר ונאמנות הלקוח למוצר זה. כל אלה הופכים את החברת למובילה בשוק בנישה שלה.

נראה כי הפעילות מתרכזת בקהל הסופי ולא בקהל היעד B2B. למרות זאת זו דוגמה מושלמת לפיעילות יעילה ואיכותית של שיווק B2B בהיבט הדיגיטלי וזו דוגמא למה ניתן לעשות בשיווק B2B ואיך ניתן להשפיע על הביקושים ולייצר יתרון יחסי משמעותי על פני המתחרים.

כל הכבוד להצלחה של האתר וערוצים אחרים המספקים תוכן מלהיב ללא הפסקה-דבר זה הוא המתכון להצלחה של האתר והחברה עצמה בעקבותיו.זה בכלל לא טריוויאלי אצל חברות B2B יחד עם זאת זה בהחלט ישים  ויעיל. חשוב מאוד לבנות תכנית שיווק אסטרטגית שתתמוך במטרות והיעדים כך ניתן ליישם ביעילות, ליצור מובילות בשוק ולהזניק את המכירות בתקופת זמן קצרה יחסית.

תרגישו חופשי לשתף שיווק B2B מקרה מבחן ואסטרטגיות שיווק דיגיטליות B2B.

בהצלחה לכולם!

אהבתם את המאמר? נשמח אם תשתפו אותו

שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב twitter
Share on Twitter
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin
שיתוף ב pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

דילוג לתוכן