השנה יפדו כ 10 מיליארד קופונים באמצעות מכשירים סלולריים.

במחקר חדש שערכה חברת  Junuper נמצא כי מספר הקופונים אשר צפויים להיפרע באמצעות סמארטפונים וטאבלטים בשנת 2013 יכול לעלות על 10 מיליארד , נתון אשר יהווה עלייה של יותר מ 50% בהשוואה לשנה שעברה.

על פי המחקר, קמעונאים אשר נוקטים בשיטות חדשניות מנסים להגביר את השימוש במכשירים הסלולרים כערוצי תקשורת מול הלקוח. השיווק הרב ערוצי (Multi Channel Marketing) המתבסס על מכשירים סלולרים מחזק את מעורבות הלקוחות בחידושים בתחומי העניין שלהם ובנוסף מחזק את היכולת של הקמעונאי לשמור על הלקוח קרוב עם הצעות, חידושים ומאמרים בתחום. צויין שבעוד שנפח המסחר המתבצע באמצעות המכשירים הסלולרים עדיין קטן, קמעונאים נמשכו לשווק באמצעותם בזכות אחוז ניצול גבוה של קופונים (10%) לעומת אחוזי ניצול נמוכים יותר במדיה המודפסת ובמחשבים (בדרך כלל 1% או פחות).

מעבר לכך, המחקר מצא שהנפקת קופונים בעבור מכשירים סלולריים יוצרת לקמעונאים הזדמנות לשלב בין הנכס הדיגיטלי לנכס הפיזי המצוי ברשותם. כפי שמחבר המחקר ד"ר ווינדזור הולדן (Windsor Holden) ציין, "בזמן שהקמעונאות האינטרנטית מחסלת את המכירות ברחוב הראשי – המדיה הסלולרית מאפשרת תקשורת עם הלקוחות בכל שלב במעגל החיים הקמעונאי, מגילוי המוצר ועד רכישתו".

עם זאת, המחקר מדגיש שחשוב מאוד שהקמעונאים יוודאו שקופונים מסוג זה יונפקו בתוך מסגרת זמן מוגבלת, מתוך הבנה שמבלי תשומת לב ותכנון מקדים מספר המכירות עלול לגרום לאי יכולת לעמוד בביקוש. המחקר מוסיף שהאפליקציה Passbook של אפל אשר הושקה לאחרונה צפויה לפעול כזרז להתפשטות ואימוץ הקופונים על ידי הצרכנים.

עם זאת המחקר של Juniper צופה שקמעונאים לא ימהרו לשדרג את מסופי ה POS (poin of sale) בהתאם לדרישה שתיווצר בעקבות עליית נפח המכירות באמצעות מכשירים סלולרים. הדבר עלול ליצור צוואר בקבוק אשר יאט את התפתחות צרכנות הקופונים באמצעות המכשירים הסלולריים.

אהבתם את המאמר? נשמח אם תשתפו אותו

שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב twitter
Share on Twitter
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin
שיתוף ב pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

דילוג לתוכן