מתג את עצמך – 7 כלים למיתוג אישי דיגיטלי

חברות מתייגות עצמן על ידי בידול עצמי של מוצריהן. חלק משיטות אלה ניתן ליישם גם במישור האישי על ידי מיתוג אישי ולמעשה מאפשר בידול איכותי משאר המתחרים בשוק.

המטרה במיתוג עצמי היא כאמור לבדל את עצמך ואישיותך ממתחרים אחרים כך שתוכל להשיג את המטרות והיעדים שהצבת כמו למצוא את עבודת החלומות שלך, לקבל העלאה במשכורת או להחליף לעבודות שונות במסגרת הקריירה שלך.
לשם כך ריכזנו שבעה צעדים למימוש באמצעות מיתוג אישי והבדלה משאר הסובבים אותך:

צעד 1 הגדרת ערכים ותשוקות:

הגדר במדויק את כל הערכים שלך, את שאיפותיך, את התשוקות והדברים שהיית עושה גם אם לא היו משלמים לך כל כך, המטרה בתהליך זה הוא להגיע לתחום העיסוק בו אתה רוצה להתמחות.

צעד 2 בחירת נישה:

קבע נישה ממוקדת בה תרצה להתמקד. ממלכה בה תרצה להיות המלך או המלכה, זה יכול להיות מיקום או תחום נישתי בו תרצה להתמקד.

צעד 3 הבידול וקביעת קהלי יעד:

קבע את היתרונות של המותג שלך. מדוע ירצו אנשים להתחבר אליך ולא לאחרים. אילו יתרונות יחסיים יש לך על פני המתחרים. מי הם קהלי היעד שלך? מין? גיל? תחומי עניין? ועוד כל המוסיף הרי זה משובח.

צעד 4 מחקר התנהגותי:

ערוך מחקר התנהגותי כיצד המצליחים בתחום שלך מגיעים להישגים ומטרות שהוצבו להם. גם אם המאמצים בהם השקיעו הניבו פרות או לא. יש לבחון מה מבדל אותם משאר המנהלים בתעשייה. מצא את המתחרים הגדולים שלך ואבחן כיצד הם ממתגים את עצמם בהיבט הדיגיטלי.

צעד 5 ניתוח:

נתח את מצבך האישי ודימוייך בעיני האחרים. לעתים אנו נתפסים אחרת ממה שאנחנו חושבים על עצמינו. עליך לערך מחקר בו יש לאבחן כיצד אנשים תופסים אותך בתדמיתך ולשפר את מה שניתן לשיפור ולבדוק מדוע אתה נתפס בעיני אנשים כך ולא אחרת.

צעד6 תכנית פעולה:

צור את תכנית הפעולה שלך. זכור, ימדדו אותך לפי איכות התוכן והקהילה אותה אתה מצליח יצור סביבך, מאמציך צריכים להתבסס על מיתוג במדיה החברתית, פיתוח בלוג, השתתפות בשיחות פעילות ברשת ועוד. תבחן את אמצעי המדיה החברתית כגון פיייסבוק לינקדין,טוויטר ובלוגים כדי למצוא את המדיה המתאימה לפרסום אישיותך, וכך לבנות מותג מנצח.

צעד 7 התאמות:

דאג לכך שבמסגרת הפרסום בפייסבוק , תמונתך תתאים לדימוי שאתה רוצה להפיץ. או, לדוגמה פרסום בטוויטר צריך להיות מבוסס על מידע אמין שאתה מתמחה בו. כל האספקטים הללו אמורים להיות מסונכרנים יחדיו כדי למצות את מקסימום הדימוי שאתה רוצה להפיץ ברבים. התנהגותך אמורה להשאיר חותם כיצד אתה רוצה שאנשים יתפסו אותך כמותג מוביל בנישה שלו. לכן עליך להתאים בין כל תכונות האופי על מנת לבנות תדמית מובילה ,מבודלת ומנצחת.

בהצלחה!

אהבתם את המאמר? נשמח אם תשתפו אותו

שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב twitter
Share on Twitter
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin
שיתוף ב pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

דילוג לתוכן